Jak dobrać transporter do psa?

Wiele osób uważa, że psy wcale nie potrzebują transporterów. Dlatego rezygnują one z ich zakupu, uważając, że w tym przypadku pies może podróżować po prostu na siedzeniu. Tymczasem w ten sposób naraża się go na niebezpieczeństwo.

Transportery dla psów

Transporter dla psa przydaje się nawet podczas krótkiej podróży. Na szczęściu obecnie wybór tego rodzaju produktów jest coraz większy. Podczas wybierania odpowiedniego transportera największe znaczenie ma jego wielkość i wytrzymałość. Pies w transporterze musi mieć możliwość swobodnego obrócenia się czy rozprostowania. Poza tym każdy transporter należy w odpowiedni sposób w samochodzie umieścić. W czasie podróży nie powinien on bowiem przesuwać się.

Klatki dla dużych psów

W przypadku dużych psów dobrym rozwiązaniem są klatki, które mieszczą się w samochodach typu kombi itd. Klatki tego rodzaju wykonane są z metalowych drucików. Wiele z nich posiada wbudowane kuwety. Zwierzakowi można umilić w nich podróż, wkładając do nich koc czy ulubione zabawki psa. Klatka w czasie podróży musi być stabilnie osadzona i nigdy nie może przesuwać się w czasie jazdy.

Transportery plastikowe

Transportery wykonane z tworzywa sztucznego są z kolei lepszym wyborem dla właścicieli mniejszych psów. Są one lekkie i łatwo się je sprząta. Oczywiście posiadają specjalne otwory wentylacyjne, a więc podróż nie jest dla zwierzaka zbytnio uciążliwa czy niekomfortowa.