Różnorodność żwirków dla kota

Różnorodność żwirków dla kota

Jedni są szczęśliwymi posiadaczami kota. Wiedzą, jaki żwirek lubi ich zwierzę. Czasami ze względów lepszego komfortu sprzątania lub aspektów finansowych chcieliby go zamienić. Inni dopiero szykują się, by kot z nimi zamieszkał. Organizują niezbędną karmę i akcesoria. Jedni i drudzy potrzebują żwirek do kuwety, by ich pupil miał gdzie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Jak dokonać prawidłowego wyboru, przy tak szerokiej gamie asortymentu na rynku?

Jaki żwirek polubi Twój kot?

Gdyby potrafił powiedzieć, zapewne, by to zrobił. Jednak to właściciel musi wyczuć, co lubi jego pupil. Żwirek dla kota może być:

  • silikonowy- zbudowany z przezroczystych kulek silikatu (żelu krzemionkowego), dobrze wchłania wilgoć, najbardziej wydajny, dziwny dźwięk przy przesypywaniu
  • bentonitowy- małe kamyczki pochodzenia skalnego, żwirek najtańszy na rynku, przypomina piasek
  • drewniany- sprasowane kawałki z drzew liściastych, iglastych i innych roślin, można wyrzucać do toalety, hipoalergiczny
  • kukurydziany- wytwarzany z ziaren kukurydzy, ekologiczny.

Są wersje zbrylające i niezbrylające, aromatyzowane lub nie. Metodą prób i błędów należy wybrać najlepszy żwirek dla kota.

żwirek dla kota w fioletowym opakowaniu

Jak często czyścić kuwetę?

Kot to czyste zwierzę, nie lubi okropnie brudnej kuwety. Najlepiej sprzątnąć po jego każdej wizycie tam. Całość wymienia się rzadziej lub częściej w zależności od użytego rodzaju. Najczęściej wymienia się żwirki niezbrylające.