klatka dla gryzoni

 Domowe zwierzątko, które często kupowane jest dziecku, to między innymi niewielki, ale przynoszący wiele radości z hodowli, chomik. Zwierzę, żeby mogło przebywać w pokoju dziecka, potrzebuje odpowiedniego domu. Klatka dla gryzoni zabezpiecza przed ucieczką zwierzątka, jednocześnie umożliwia na bezpieczne karmienie i obserwację chomika.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania klatki dla gryzonia?

Chomik potrzebuje właściwej przestrzeni do funkcjonowania, dlatego klatka dla gryzoni nie może być zbyt mała. Im większa klatka, tym więcej możliwości, zwierzę może tam swobodnie bawić się, odpoczywać, spać. Minimalna powierzchnia takiego pomieszczenia dla zwierzątka to 60cm na 40cm, należy pamiętać, że przy większej ilości chomików warto od razu wziąć większą klatkę. Musi być ona ze spodem wykonanym z materiałów łatwych do wyczyszczenia, często jest to plastik. Przede wszystkim powinna być: 

  • bezpieczna dla zwierzaka,
  • wykonana z metalu, które zwierzę nie przegryzie,
  • łatwa do otwierania i zamykania przez dziecko,
  • skonstruowana tak, żeby można było dokupywać do niej odpowiednie akcesoria, na przykład poidełko na wodę

Takie klatki znajdziemy m.in. online na E-sas.pl

Co powinno znaleźć się w klatce dla gryzonia?

 Właściwe wyposażenia klatki dla chomika to gwarancja łatwej i bezpiecznej hodowli. W środku należy umieścić miskę z jedzeniem, tunele do zabawy, całość powinna być podzielona na odpowiednie sektory, w jednej części umieszcza się na przykład pożywienie, a w innej kuwetę. Łatwiej zorganizować dobrze taką przestrzeń, gdy klatka dla gryzoni ma kilka poziomów. 

Usługa dezynfekcji to rodzaj usługi sprzątania, która służy do sprzątania całego domu. Zwykle robią to profesjonalni sprzątacze, którzy do czyszczenia powierzchni używają specjalnych środków chemicznych i detergentów.

Continue reading

Jak to małe dzieci uwielbiają wkłada wszystko, do buzi. Z tego powodu zabawki powinny być regularnie czyszczone, lecz niekończenie tak samo często dezynfekowane. W większości przypadków wystarczy w prawie każdej sytuacji. Jednakże nie oznacza to, że nie należy je dezynfekować szczególnie po intensywnej chorobie. Tak samo powinno być, kiedy rodzice czy inni opiekunowie dziecka mieli kontakt z zabawkami, kiedy byli chorzy. 

Continue reading

Bardzo istotne stało się dbanie o higienę oraz czystość. Bardziej aniżeli kiedykolwiek wcześniej zdaliśmy sobie sprawę, jak dużą wagę we własnym życiu odgrywa mikroświat: patogenów, drobnoustrojów oraz bakterii. W czasie ostatnich miesięcy poznaliśmy dużo możliwość dezynfekcji, niezwykle czy mniej inwazyjnych.

Continue reading

Wszelkiego rodzaju gryzonie raczej nie budzą pozytywnych skojarzeń. Jedyne, z czym się kojarzą to hałas oraz szkody w piwnicach. Oczywiście zagrożone są nie tylko dobra materialne, ale również ludzkie zdrowie. Kiedy domowe sposoby nie wystarczą to znak, że za robotę muszą wziąć się fachowcy.

Continue reading

obroża

Wybór idealnego rodzaju obroży dla psa jest prawie tak samo ważny jak regularne spacery z psem – a czas spaceru to jeden z najbardziej znaczących momentów z Twoim psem. Oprócz tego, że pomagasz mu ćwiczyć i spalać energię, budujesz coraz silniejszą więź.

Continue reading