drapak dla kota

Drapanie jest naturą kota, ale nie musi on ostrzyć swoich pazurów na meblach. Wystarczy kupić drapak dla kota i już po problemie. Ceny takich kocich mebli zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Droższe modele przypominają wieże lub nawet drzewa, po których kot może do woli skakać i wypoczywać. Najbardziej lubianymi powierzchniami do drapania są te pionowe, dlatego też drapak będzie idealny.

Continue reading

materac dla psa

Tworząc legowisko dla psa, nie może zabraknąć dobrego jakościowo materaca. Materac dla psa zapewni mu bezpieczeństwo i całkowity komfort w każdej chwili. Czy spód legowiska w tym przypadku jest ważny podczas wyboru? Jak wybrać kolor materaca?

Continue reading

mata dla psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego zawsze należy zadbać o jego wygodę. W tym celu często zakupuje się specjalną matę. Stanowi ona pewnego rodzaju miejsce na legowisko dla psa. Kupując matę trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Continue reading

torba dla psa

Mało który właściciel psa podczas okresu wakacyjnego chce rozstawać się ze swoim psim przyjacielem. Istnieje oczywiście możliwość, aby zostawić go u rodziny, albo nawet w specjalnym psim hotelu, jednak zawsze jest to trudna do zniesienia rozłąka.
Z tego powodu niezbędne staje się wyposażenie się w dobrej jakości transporter na psa, który umożliwi zabranie swojego przyjaciela ze sobą.

Continue reading

zabawki dla psa

Pojawienie się w domu psiaka nie oznacza tylko samych przyjemności związanych z jego obecnością, ale również liczne obowiązki, również te od strony finansowej, czyli zakup poszczególnych akcesoriów niezbędnych do jego komfortowego życia. I nie chodzi tu tylko o chętnie kupowane zabawki dla psów, ale również inne, o wiele bardziej potrzebne rzeczy.

Continue reading

obroza foresto

Każdy właściciel psa chce go za wszelką cenę chronić przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami dla jego życia i zdrowia. Jednym z największych i wzbudzających największą grozę przeciwników są z pewnością kleszcze, które w zupełnie niewidoczny sposób atakują posiadanego zwierzaka i stopniowo doprowadzają go nawet do śmierci.
Jedynym skutecznym i w pełni polecanym sposobem na przeciwdziałanie temu zagrożeniu jest noszenie przez psy anty kleszczowej obroży foresto.

Continue reading

Psy uwielbiają gryzaki i wszelkiego rodzaju zabawki, szczególnie w okresie szczenięcym, kiedy zęby mleczne wymieniane są na stałe. Kto miał kiedykolwiek w domu czworonoga doskonale wie, jak kłopotliwe jest gryzienie przez psiaka cennych dla jego właściciela rzeczy. Dlatego warto przyzwyczajać psiaka już od samego początku przebywania w naszym domu, że do gryzienia dla niego przeznaczone są jedynie specjalne gryzaki lub zabawki. Ich wybór jest również bardzo istotny, zarówno ich wielkość jak i twardość koniecznie dopasowana musi zostać do możliwości psiaka. Choć wydaje się, że to kwestia dość oczywista, niestety wielu właścicieli w dalszym ciągu o tym zapomina. Zanim pies nabierze jednak odpowiednich przyzwyczajeń, bardzo cenne rzeczy najlepiej trzymać najdalej od psiaka, aby przypadkiem przez niego nie zostały uszkodzone.

Aby klatki dla psów spełniały swoje przeznaczenie, wszystkie muszą być odpowiednio dobrane do rozmiaru psa. Bardzo ważne jest, aby w takim miejscu pies mógł wstać i swobodnie obrócić się. W klatce musi się znaleźć również miejsce na miskę wody oraz ulubione zabawki i gryzaki psiaka. Oczywiście wiele psów nie od razu chce wejść do takiej klatki, dlatego zakupić ją należy jeszcze przed pojawieniem się psiaka w naszym domu. Czasem pies może traktować ją jak stary mebel, którego obecność w mieszkaniu jest dla niego bardzo oczywista, co za tym idzie chętnie z niej skorzysta.

Psy potrzebują bardzo dużo ruchu, dlatego przed zamknięciem ich w klatce należy dać im możliwość wybiegania się, pobawienia oraz załatwienia niezbędnych dla niego potrzeb fizjologicznych. Jeśli pies nie wykazuję chęci wejścia do klatki i spędzania w niej odpowiedniej ilości czasu, należy przeprowadzić tak zwany „trening klatkowy”. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby stworzyć psu pozytywne wrażenia związane z przebywaniem w takiej klatce. Może to być na przykład gryzienie gryzaków wypełnionych smakołykami, pewnie nie ma czasu relaksu i spokoju w tym miejscu. początkowo zawsze warto jest zostawiać otwarte drzwiczki, aby pies nie bał się zamknięcia.

przydatne pastuchy szczególnie dla dużych psów

Pastuch dla psa, wbrew pozorom bardzo łatwo się zakłada i nie trzeba być specjalistą w tej dziedzinie, aby sobie poradzić. Jak wygląda zakładanie pastucha krok po kroku?

Przygotowanie miejsca na wybieg

Pastuch nie może stykać się roślinami, ponieważ powodują one spięcie i ogrodzenie przestaje spełniać swoją funkcję. Najlepsze miejsce na wybieg to takie, które porasta ładna, możliwa do regularnego skoszenia trawa. Jeśli niemożliwe jest wygospodarowanie równego trawnika, warto chociaż przyciąć niechcianą roślinność np. podkaszarką.

Wydzielenie terenu i rozstawienie słupków

Na przygotowanym terenie należy wyznaczyć linie, wzdłuż których zostanie rozwinięty pastuch. Co około 2 metry należy wkopać w ziemię słupki. Najtańsze są słupki plastikowe, które szybko i łatwo się wbija, jednak nie są one zbyt stabilne. Lepszym wyjściem będą słupki drewniane, dość głęboko wkopane. Należy pamiętać, aby pierwszy i ostatni słupek były najmocniej wkopane, nieruchome. Następnie przytwierdza się do nich izolatory. Należy również pamiętać o bolcu uziemiającym.

Zakładanie pastucha

Ostatnim etapem zakładania elektrycznego ogrodzenia jest rozwijanie pastucha od słupka do słupa i naciąganie to. Drut powinien być napięty, ale nie do granic jego możliwości, gdyż wraz ze zmianą temperatury zmienia się również jego plastyczność i może ulec przerwaniu. Wysokość pastucha dopasowujemy do wielkości psa. Warto puścić pastuch w 2-3 poziomach, aby uniemożliwić zwierzęciu przeskakiwanie ogrodzenia lub podkopywanie się pod nim.

Po podłączeniu elektryzatora pastuch dla psa jest gotowy do użytku i pod napięciem. W momencie pracy z prądem trzeba pamiętać żeby zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, jeśli elektryzator jest podłączony np. w budynku inwentarskim, w którym instalacja elektryczna jest wątpliwej jakości.