Jak wybrać i kupić klatkę dla papugi?

klatki dla ptaków

Zanim kupisz papugę, musisz przygotować dla niej wygodne miejsce do życia. Klatka jest głównym elementem aranżacji i powinna być dla ptaka wygodna: przestronna, odpowiednio wyprofilowana, wykonana z bezpiecznego, trwałego materiału. Ponadto klatka musi być estetyczna i niezawodna.

Co jest ważne dla twojej papugi?

Papugi to inteligentne, zapalone wścibskie ptaki, które uwielbiają dokuczać i ciekawić. W naturze papugi są w stanie przelecieć dziesiątki kilometrów dziennie, co oznacza, że potrzebują względnej swobody działania. Dlatego każda papuga potrzebuje

  • Wolnej przestrzeni;
  • Wydzielonego miejsce do zabawy;

Aby wybrać i kupić odpowiednią klatkę dla papugi, zastanów się nad stylem życia swojego przyszłego pupila. Im dłużej ptak przebywa w klatce, tym więcej miejsca będzie potrzebowała. Minimalna wielkość klatki pozwalająca papudze swobodnie trzepotać skrzydłami. Zwróć uwagę na głębokość i szerokość klatki, są one ważniejsze niż wysokość. Klatka ma posłużyć Twojej papudze przez kilka lat. Niewygodna i niskiej jakości klatka utrudni życie zarówno ptakowi, jak i Tobie.

Wymiary klatki dla papugi

klatki dla ptaków

Parametry papuziego „domku” uzależnione są od wielkości ptaka i liczby papug, które będą w nim jednocześnie mieszkać. Klatka powinna być duża i przestronna, ale nie za duża, gdyż zbyt luźna klatka może sprawić, że papuga stanie się lękliwa.

Oblicz parametry klatki dla ptaków na podstawie wielkości przyszłego pupila. Najlepiej, aby papuga nie zajmowała więcej niż 10% powierzchni klatki. Jeśli klatka jest zbyt mała, ptak stanie się otyły i może być agresywny.