Niezbędnik właściciela psa – smycz dla psa i inne akcesoria

Decyzja o kupnie bądź adopcji psa to poważny krok. Posiadanie czworonożnego pupila to wielka frajda, ale także ogromna odpowiedzialność. Warto odpowiednio przygotować się do tego dnia, gdy mały psiak przekroczy próg domu. Niezbędne okaże się kilka akcesoriów, które pomogą w aklimatyzacji i wychowaniu puchatego maleństwa. Poniżej znajduje się lista najbardziej potrzebnych rzeczy.

Przygotowanie domu

smycz dla psaPrzed wprowadzeniem psa, dom należy odpowiednio przygotować. Trzeba zaopatrzyć się w miski na jedzenie i wodę. Mogą być metalowe lub plastikowe. Najlepsze są te, które mają gumę na obrzeżach. W ten sposób piesek nie będzie ich przesuwał po podłodze podczas posiłku. Ważne są też zabawki i różnego rodzaju gryzaki. Pies będzie mógł je ogryzać w ramach zabawy. Kupić należy też miękkie legowisko, które będzie bezpiecznym azylem i miejscem do spania dla szczeniaczka.

Na spacerze

Z małym pieskiem trzeba często wychodzić na spacery. Niezwykle ważna jest odpowiednia smycz dla psa. Podczas nauki chodzenia na spacery przydają się najprostsze, krótkie smycze. Gdy pupil będzie odpowiednio zachowywał się podczas wspólnych wyjść, można kupić smycz dla psa z regulowaną linką, tak aby mogła się ona wydłużać do kilku metrów. Pozwoli to pieskowi na w miarę swobodny spacer i obwąchanie wszystkich interesujących miejsc w okolicy. Na spacerach przydatne też będzie przenośnie poidełko, woreczki na odchody i kilka przekąsek.