Moda na mobilny odstraszacz psów

bezpański pies może być bardzo groźny

Bezpańskie psy mogą stanowić bardzo duże zagrożenie, zwłaszcza jak wraca się samotnie w nocy. Jeszcze kilka lat temu nie było żadnych akcesoriów, dzięki którym można było się ochronić przed pogryzieniem. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W wielu sklepach można znaleźć profesjonalne odstraszacze psów, które są stosunkowo tanie i co najważniejsze – działają.

Mobilny odstraszacz psów

W pierwszej kolejności należy postawić na mobilne odstraszacze psów, czyli stosunkowo niewielkie urządzenia, które po naciśnięciu specjalnego przycisku generują bardzo nieprzyjemne dla zwierząt ultradźwięki. Urządzenia tego typu są bardzo skuteczne, dlatego też wiele osób decyduje się na ich zakup. Porządne odstraszacze można kupić już za niecałe 100zł. Unikać należy jednak tanich odstraszaczy, których pełno jest na aukcjach internetowych. Niestety najtańsze produkty generują dźwięki o niskiej częstotliwości, dlatego też nie zawsze wywiązują się ze swoich zadań. Godne uwagi są także urządzenia, które dodatkowo posiadają specjalną latarkę z bardzo silnymi diodami LED, które skutecznie oślepiają agresywne zwierzęta. Zasięg takich urządzeń wynosi około 12 metrów. Jest to doskonała propozycja nie tylko dla listonoszy, ale również dla rowerzystów i osób starszych. Warto wyposażyć w odstraszacze również dzieci, które samodzielnie wracają ze szkoły do domu.

Stacjonarny odstraszacz psów

W dzisiejszych czasach można spotkać także stacjonarny odstraszacz psów (pod tym linkiem), który montuje się na stałe w miejscach, gdzie nie powinny pojawić się zwierzęta. Urządzenia tego typu wyposażone są najczęściej w specjalny czujnik ruchu, który w momencie uruchomienia wysyła nie tylko nieprzyjemne ultradźwięki, ale również odstraszające światło. Odstraszacze psów zasilane są zazwyczaj zwykłymi bateriami i można je zamontować w ogrodach, parkach czy działkach rekreacyjnych.