Jak kupić najlepszą klatkę dla gryzonia?

klatka dla gryzoni

 Domowe zwierzątko, które często kupowane jest dziecku, to między innymi niewielki, ale przynoszący wiele radości z hodowli, chomik. Zwierzę, żeby mogło przebywać w pokoju dziecka, potrzebuje odpowiedniego domu. Klatka dla gryzoni zabezpiecza przed ucieczką zwierzątka, jednocześnie umożliwia na bezpieczne karmienie i obserwację chomika.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania klatki dla gryzonia?

Chomik potrzebuje właściwej przestrzeni do funkcjonowania, dlatego klatka dla gryzoni nie może być zbyt mała. Im większa klatka, tym więcej możliwości, zwierzę może tam swobodnie bawić się, odpoczywać, spać. Minimalna powierzchnia takiego pomieszczenia dla zwierzątka to 60cm na 40cm, należy pamiętać, że przy większej ilości chomików warto od razu wziąć większą klatkę. Musi być ona ze spodem wykonanym z materiałów łatwych do wyczyszczenia, często jest to plastik. Przede wszystkim powinna być: 

  • bezpieczna dla zwierzaka,
  • wykonana z metalu, które zwierzę nie przegryzie,
  • łatwa do otwierania i zamykania przez dziecko,
  • skonstruowana tak, żeby można było dokupywać do niej odpowiednie akcesoria, na przykład poidełko na wodę

Takie klatki znajdziemy m.in. online na E-sas.pl

Co powinno znaleźć się w klatce dla gryzonia?

 Właściwe wyposażenia klatki dla chomika to gwarancja łatwej i bezpiecznej hodowli. W środku należy umieścić miskę z jedzeniem, tunele do zabawy, całość powinna być podzielona na odpowiednie sektory, w jednej części umieszcza się na przykład pożywienie, a w innej kuwetę. Łatwiej zorganizować dobrze taką przestrzeń, gdy klatka dla gryzoni ma kilka poziomów.