Kiedy należy dezynfekować zabawki?

Jak to małe dzieci uwielbiają wkłada wszystko, do buzi. Z tego powodu zabawki powinny być regularnie czyszczone, lecz niekończenie tak samo często dezynfekowane. W większości przypadków wystarczy w prawie każdej sytuacji. Jednakże nie oznacza to, że nie należy je dezynfekować szczególnie po intensywnej chorobie. Tak samo powinno być, kiedy rodzice czy inni opiekunowie dziecka mieli kontakt z zabawkami, kiedy byli chorzy. 

Jak dezynfekować zabawki dziecka?

Większość zabawek nie zawiera baterii, zatem bez problemu możne je myć i czyścić. Jeśli nie mamy stu procentowej pewności, że zabawkę można wyczyścić wówczas, zamiast tego możemy wykorzystać profesjonalny środek do dezynfekcji powierzchni. Jego głównym zadaniem jest usuwanie wszelakich bakterii, grzybów czy wirusów w tym wirusa Rota oraz prątków gruźlicy.

W składzie takiego płynu https://centrumdezynfekcji.pl/sklep-biuro/ powinien znaleźć się specjalistyczny składnik umożliwiający odkażanie powierzchni wraz z szybkim odparowywaniem środka z powierzchni. Wystarczy jedynie spryskać określoną zabawkę oraz odstawić ją na około 10 min aż środek skończy swoją pracę i odparuje.

Jak dezynfekować pluszaki dziecka?

Często pluszaki można prać w pralce, wówczas jak najbardziej powinniśmy z tego skorzystać, wówczas ustawiona woda powinny być gorąca. Jednakże co z resztą pluszaków nienadających się do prania w pralce.

Jeżeli mamy z takim pluszakiem do czynienia, wtedy możemy sięgnąć po mydło w płynie wraz z wilgotnymi szmatkami. Na sam koniec pozostaje nam pozbyć się roztoczy. W tym celu wypchane umyte zabawki umieszcza się w zamrażalce na kilka godzin bądź na noc. 

Jak dezynfekować dziecięce meble?

W tym celu wykorzystuje się profesjonalne środki do dezynfekcji przeznaczone właśnie do mebli. Do wyboru mamy między innymi środki dezynfekujące w postaci sprayu. Jednakże wielu producentów spłukania powierzchni wodą, zanim jakikolwiek domownik dotknie zdezynfekowaną powierzchnie.