Ruch to zdrowie – automatyczna wyrzutnia dla psa

Siedzenie na kanapie nie służy ani człowiekowi ani psu. Odpowiednia dawka ruchu wskazana jest każdego dnia. O ile człowiek może ją sobie zapewnić podczas codziennych czynności o tyle z psem sytuacja wygląda z goła inaczej.

Aport!

Jedną z ulubionych rozrywek naszych pupili jest bieganie za rzucaną piłką. Dzięki temu pies ma możliwość prowadzenia pogoni, ale także wyżycia się podczas gryzienia zabawki. Kiedy piłeczka ucieknie i zniknie za polem widzenia zwierzęcia, wtedy musi dodatkowo dołączyć zmysł węchu i odnaleźć zgubę.

Niestety w życiu ludzkim zdarza się, że nadmiar obowiązków zmusza nas do ograniczenia zabaw z podopiecznym do minimum. Automatyczna wyrzutnia sprawi, że piesek będzie mógł sam znaleźć sobie rozrywkę.

Dla zdrowia

Wyrzutnia piłek dla psa to idealna konstrukcja dla znudzonych zwierzaków. Dzięki odpowiedniemu wsypowi nasz zwierzak szybko zrozumie zasadę działania urządzenia. Automatyczne wyrzutnie można znaleźć zarówno w wersji, którą trzeba podłączyć do prądu, jak i w takiej z akumulatorem. Zabawka na kablu pozwala na długą zabawę w domu. Drugie rozwiązanie będzie dużo lepsze jeśli chodzi o osoby posiadające ogród.

Podczas różnych sytuacji życiowych zdarza się, że brakuje czasu na dostarczenie zwierzakowi odpowiedniej dawki ruchu. Zamiast ograniczania psiakowi dawki rozrywki lepiej zadbać o to, żeby sam mógł pofiglować. Nic nie zastąpi zabawy z opiekunem, to jasne, jednak zorganizowanie tymczasowego substytutu wyjdzie milusińskiemu zdecydowanie pozytywnie. Wilk syty i owca cała.