Przewodnik po obrożach dla małych psów – jak wybrać tę właściwą

obroża

Wybór idealnego rodzaju obroży dla psa jest prawie tak samo ważny jak regularne spacery z psem – a czas spaceru to jeden z najbardziej znaczących momentów z Twoim psem. Oprócz tego, że pomagasz mu ćwiczyć i spalać energię, budujesz coraz silniejszą więź.

Elektroniczna obroża dla psa

obroża dla psa

Zadaniem obroży elektronicznych jest ostrzeganie, za pomocą dźwięku, wibracji lub impulsów elektrycznych, o nieposłuszeństwie wobec poleceń lub niepożądanym zachowaniu. Tego typu obroża polecana jest szczególnie dla właścicieli małych psów. Obroże elektroniczne z tego linku: https://www.obroza-elektryczna.pl/treningowe-obroze-dla-malych-psow/, służą do szkolenia i mogą być również przydatne w miejscach publicznych. W szczególności, gdy obroże elektryczne są używane do karania psa, nie mogą być stosowane jako humanitarny sposób dyscyplinowania zwierzęcia. Obroże elektroniczne przeznaczone są do stymulacji. 

Obroża GPS

Obroża dla małego psa typu GPS jest przydatna dla właścicieli w przypadku, gdy pies wyjdzie z domu bez opieki lub jest poza zasięgiem wzroku. Obroże GPS najczęściej korzystają z sieci komórkowej lub satelitów na orbicie w celu określenia lokalizacji psa, podobnie jak w przypadku nawigacji samochodowej. Małe psy są często niepokorne i hałaśliwe dlatego wymagają szczególnej uwagę. Zwykłą obrożę można wyposażyć w dodatkowy lokalizator, można też zakupić kompletne rozwiązanie w postaci obroży GPS dla psa. Możesz wtedy zlokalizować psa za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym, aplikacji na komputerze lub w przypadku bardziej profesjonalnych rozwiązań – drogą radiową.