Preparaty na komary do ogrodu – które z nich są najlepsze?

Najlepsze preparaty na komary

Dla niektórych okres letni kojarzy się wyłącznie z wakacjami i beztroskim spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Niestety wysokie temperatury mają także wiele minusów. Jednym z nich jest cykliczne pojawianie się komarów. Mogą stać się szczególnie kłopotliwe, gdy mieszkamy w domu wolnostojącym. Rodzinne spotkania w ogrodzie, czy wspólne grillowanie często zakłócane są przez znienawidzone przez wszystkich owady żywiące się krwią. Które z preparatów na komary dostępnych w sklepach są najbardziej skuteczne?

Zwalczanie komarów w ogrodzie – opryski

Jeśli nasz ogród pełen jest gęstych krzewów, musimy liczyć się z tym, że nie unikniemy problemu z komarami. Taka roślinność to dla nich bowiem idealne schronienie. Aby pozbyć się komarów i tym samym cieszyć się czasem spędzanym w ogrodzie, dobrym rozwiązaniem będą specjalistyczne opryski na komary z wysoką zawartością cypermetryny. Specyfiki te służą do spryskiwania elewacji budynku, zacienionych, wilgotnych miejsc i gałęzi krzewów. Efekt zabiegu dostrzeżemy już po kilku dniach od zastosowania środka. Należy go jednak powtarzać co jakiś czas. szeroką ofertę preparatów przeciwko tym insektom można znaleźć na stronie Bioires.pl.

Najlepsze preparaty na komary

Świeca ogrodowa jako skuteczny odstraszacz na komary

Skuteczne preparaty na komary wcale nie muszą zawierać substancji chemicznych. Przykładem jest świeca ogrodowa, której skład oparty jest na naturalnych komponentach. Wosk cytrynowy pokryty drewnem sosnowym to jednocześnie ładna i estetyczna dekoracja. Dzięki niej można w pełni upajać się odpoczynkiem na łonie natury. Świeca pali się przez około 2 godziny. Gdy planujemy wypad za miasto np. biwak z przyjaciółmi, produkt można śmiało zabrać ze sobą.