Ochrona pupili przed kleszczami oraz pchłami

obroża na kleszcze dla psa

Nadchodzi sezon, w którym zwierzęta domowe przebywające na zewnątrz choć przez krótki czas, mogą stać się ofiarami kleszczy oraz pcheł. Jak je uchronić przed insektami i niechcianymi konsekwencjami ich ukąszeń?

Ochronne obroże

Obroża przeciw pchłom i innym insektom pozwala na zabezpieczenie zwierzęcia. Zasada działania tego typu rozwiązań jest niezwykle prosta, a przy tym bardzo bezpieczna.

obroża na kleszcze dla psa

Obroża na kleszcze dla psa i kota jest nasączona specjalną substancją, wysoce toksyczną dla insektów, a jednocześnie bezpieczną dla zwierząt domowych i ludzi. W kontakcie ze skórą zwierzaka, obroża przenosi te substancje na całe ciało pupila, tym samym chroniąc go.

Niektóre obroże sprawiają, że insekty w ogóle nie chcą wchodzić na czworonoga, a inne – że umierają nim są w stanie poczynić szkody.

Zabezpieczenie dla psa oraz kota

Obroża na kleszcze dla kota występuje w jednym rozmiarze, gdyż zwierzaki te nie różnią się znacząco między sobą rozmiarami.

W przypadku psów kwestia jest bardziej skomplikowana, gdyż można znaleźć zwierzaki ważące kilka kilogramów i ogromne, kilkudziesięciokilogramowe psy. Z tego względu producenci zdecydowali się rozdzielić zwierzaki na dwie lub try kategorie wagowe i tworzyć obroże o różnych wymiarach i różnych stężeniach substancji chemicznych.

Przy zakupie obroży ochronnej dla pupila, należy zwrócić uwagę na jakość jej wykonania – aby nie uległa uszkodzeniu już po kilku dniach użytkowania. Sprawdź dobrą ofertę na https://www.obroza-elektryczna.pl/antypasozytnicze-obroze-dla-psow-i-kotow/.