Obroża dla psa – jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Obroża dla psa przede wszystkim  nie może być ani za ciasna, ani za luźna. Jednak podczas wybierania odpowiedniego modelu należy przede wszystkim podjąć decyzję, z jakiego materiału ma być wykonana.

Dużą popularnością od wielu lat cieszą się przede wszystkim wygodne obroże dla psów z taśmy polipropylenowej lub parcianej. Są one sprzedawane w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Cechują się znaczną wytrzymałością i trwałością. Nieco droższe są obroże skórzane. Takie obroże są na ogół dla czworonoga wygodne i miłe w dotyku, co jest bardzo ważne. Mają jednak i swoje wady – przy częstym kontakcie z wodą sztywnieją i namakają. Poza tym trudno jest je utrzymać w czystości. Dlatego też należy je regularnie wymieniać.

W sklepach zoologicznych można również spotkać i mniej typowe rodzaje obroży dla psa, które mają zastosowania dodatkowe. Takimi obrożami są na pewno obroże przeciwko kleszczom, które mają zabezpieczyć psa przed pchłami i kleszczami. Z kolei obroże z feromonami wpływają na złagodzenie i kontrolę stresu u psa. Są stosowane w sytuacjach nowych i trudnych dla czworonoga np. przy przeprowadzkach czy pojawieniu się nowego zwierzaka w domu.

.Nowością na rynku są obroże z gps, które pozwalają na namierzenie poruszającego się zwierzaka. Dzięki gps można sprawdzić, gdzie dokładnie pies się znajduje. To świetny sposób na znalezienie zagubionego zwierzaka. Takie obroże nie należą jednak do tanich.