Na co zwracać uwagę wybierając miski dla psa?

Posiadanie psa, oprócz mnóstwa przyjemności, niesie ze sobą sporo obowiązków. Podstawową zasadą pielęgnacji psa jest właściwe odżywianie. Mowa to u odpowiednim rodzaju pokarmu (suchym bądź mokrym), dedykowanym dla określonej rasy psa. Warto również zwrócić uwagę na wybór miski, gdyż odpowiednio dobrana z pewnością ułatwi prawidłowe żywienie i utrzymanie porządku w domu.

Miseczki różnią się między sobą zastosowanym tworzywem, wielkością i funkcjonalnością. Miski dla psa mogą być ceramiczne, metalowe lub plastikowe. Te ostatnie, choć kuszą ceną, nie są polecane do codziennego użytkowania, ze względu na podatność na zadrapania, co może skutkować rozwojem bakterii. Metalowe miski są z kolei bardzo wytrzymałe, nie ma tu ryzyka pęknięcia, natomiast ceramiczne miski kuszą bogactwem wzorów i wyglądają niezwykle stylowo. Dodatkowo oferowane są miski z przegródkami na pokarm, regulowanymi stojakami, czy niezwykle praktyczne z funkcją automatycznego podawania pokarmu. Ostatni rodzaj miski dla psa z pewnością przypadnie do gustu właścicielom pupili, którzy zmuszeni są do pozostawiania psa samego w mieszkaniu przez większość dnia. Dla osób często podróżujących sprawdzą się zamykane misy turystyczne.

Jak widać, każda z misek dla psa ma swoje atuty i mankamenty. Wybór jest ogromny i często zależy od preferencji klienta i rasy posiadanego pupila. Przed kupnem warto przeanalizować dostępne na rynku miski, by kupić najodpowiedniejszą zarówno dla stylu życia właściciela, jak i samego psa.