Jaką matę wybrać dla psa?

mata dla psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego zawsze należy zadbać o jego wygodę. W tym celu często zakupuje się specjalną matę. Stanowi ona pewnego rodzaju miejsce na legowisko dla psa. Kupując matę trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Rodzaje mat dla psów

mata dla psa

Matę dla psa taką jak ta można zakupić w niemal każdym sklepie zoologicznym. Trzeba jednak wiedzieć, że dostępne są one w różnych rodzajach. Do popularnych należą maty transportowe. Służą one do przewożenia psa samochodem. Ich zadaniem jest ochrona tapicerki przed zabrudzeniami i zniszczeniami. Jeśli chodzi o maty do domu to z pewnością dużym zainteresowaniem cieszą się maty do spania. Dostępne są one w różnych grubościach i z różnego materiału. Mają one zapewnić psu wygodny sen. Popularne są także maty grzewcze oraz chłodzące. Jak sama nazwa wskazuje mają one pomóc psu w funkcjonowaniu w zależności od pogody. Mata grzewcza ogrzeje psa w zimne wieczory. Natomiast mata dla psa chłodząca da psu orzeźwienie w gorące letnie dni.

Jaką matę wybrać?

Decydując się na zakup maty dla psa zwrócić uwagę należy na kilka elementów. Najważniejsze to jej wielkość, jakość, odporność oraz łatwość czyszczenia. Jasne jest, że mata musi być na tyle duża, aby pies bez problemów się na niej zmieścił. Mata powinna być także dostatecznie miękka. Tak, aby psu było wygodnie. Mata powinna cechować się także wytrzymałością. Ważne, aby pies jej nie zniszczył szybko np. pazurami. Istotna jest także wygodna samym właścicieli. Mata powinna być łatwa w czyszczeniu. Najlepiej jeśli można ją po prostu wyprać w pralce.