Jak przygotować wyprawkę dla psa?

szelki dla psa

Podjęcie decyzji o przygarnięciu pod swój dach psa to bardzo poważna decyzja, którą podejmujemy na długie lata. Jednak, gdy już zdecydujemy, że nasz dom jest niepełny bez czworonożnego przyjaciela warto przygotować się na jego przyjęcie. Jak powinna wyglądać wyprawka dla psa?

Pies musi mieć swoje miejsce

szelki dla psa

Legowisko jest jedną z niezbędnych rzeczy, które musi znaleźć się w naszym domu jeszcze przed przybyciem psa. Warto wcześniej ustalić, gdzie będzie miejsce psa i przynajmniej próbować się tego trzymać. W końcu wszyscy wiemy, że ukochany futrzak i tak szybko przeprowadzi się do naszego łóżka.

Decydując się na przygarnięcie psa ze schroniska warto zastanowić się nad klatką kenelową. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie dla psów z problemami, które muszą mieć swoją przestrzeń.

Obroża czy szelki

Wyjście na spacery to jeden z najważniejszych momentów w ciągu dnia dla naszego psa. Szelki dla psa są ciekawą alternatywą dla obroży. Trzeba jednak mieć świadomość, że szelki powstały po to, by psu było wygodnie ciągnąć. Warto mieć to na uwadze, gdy nasz pies nie umie ładnie chodzić na smyczy i ciągnie. W takiej sytuacji wygodniejsza będzie obroża lub szelki dla psa easy walk, które uczą psa, jak prawidłowo chodzić.

Jak wybrać smycz

Wybór smyczy jest bardzo szeroki. Smycz nie może być krótsza niż 3 metry, gdyż spacer nie będzie przyjemnością ani dla psa, ani dla właściciela.

Smycz musi być solidna. Nie możemy na spacerze bać się, ze pies ja zerwie. Ważne również, by dobrze leżała w dłoni.