Domek dla psa zamiast zwyczajnego legowiska

Większość psiaków, które mieszkają wraz ze swoimi właścicielami w domach czy w mieszkaniach posiada specjalnie wydzielony kącik dla siebie, w którym znajduje się przytulne legowisko. Wbrew pozorom wybór legowiska to nie jest taka prosta sprawa. Na rynku bowiem znajduje się cały ogrom produktów, które kuszą zarówno swoim atrakcyjnym wyglądem jak i dużą funkcjonalnością. Pewną nowością, która od pewnego czasu zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników są domki dla psów. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę decydując się na takie rozwiązanie?

Ile kosztuje domek dla psa?

materiałowy psi domekWybierając domek zamiast zwykłego legowiska, trzeba być przygotowanym na niezbyt mały wydatek. O ile zwykłe, materiałowe legowisko można kupić w sklepie zoologicznym już za kilkadziesiąt złotych, o tyle w przypadku domku dla psa będzie to trochę większy wydatek. Ostateczna suma będzie zależała między innymi od wielkości domku oraz materiału, z jakiego będzie wykonany.

Wielkość domku

Kupując domek dla psa z obroza-elektryczna.pl, szczególną uwagę należy zwrócić na jego rozmiar. Powinien być on na tyle duży, by zwierzak bez najmniejszych problemów mógł się w nim spokojnie wyłożyć. Oczywiście nie należy też przesadzać – domek powinien być przytulny i nie ma potrzeby kupować domku dla ratlerka, do którego spokojnie mógłby się zmieścić wilczur. Wszystko należy robić z głową i pewnym wyczuciem, wówczas z całą pewnością i psiak będzie zadowolony.

Utrzymanie domku w czystości

Domek dla psa, podobnie jak każde inne legowisko musi być utrzymywany w czystości, w przeciwnym wypadku czworonogowi mogą zacząć przeszkadzać dolegliwości skórne. Wybierając domek trzeba zapoznać się ze wskazówkami producenta w zakresie czyszczenia materiału. Większość domków można prać bez obaw w pralce, warto jednak w tym celu używać delikatnych środków piorących, które będą bezpieczne dla zwierzaków.