Dlaczego legowisko dla psa jest ważne?

legowisko dla psa

Spośród wielu akcesoriów i artykułów dla naszych czworonożnych przyjaciół, do najważniejszych należy z pewnością legowisko dla psa. Powinniśmy zakupić je jak najszybciej, kiedy tylko nowy pupil zaczyna mieszkać w naszym domu.

Wytyczenie granic

legowisko dla psa

Choć nie brakuje osób pozwalających spać czworonogom w łóżku, raczej odradzamy taką opcję. Choćby piesek był naszym najlepszym przyjacielem, to jednak nadal pozostaje zwierzęciem, którego czystość nie jest na takim poziomie, jak u człowieka. Wielu z nas może także nabawić się alergii od psiej sierści w pościeli. Poza tym, kiedy szczeniak urośnie, może nam przestać być z nim wygodnie w jednym łóżku. Ciężko będzie go jednak oduczyć spania w tym miejscu, skoro miesiącami był do tego przyzwyczajany. Legowisko od początku powinno być miejscem,w którym piesek będzie spał.

Komfort i poczucie bezpieczeństwa

Kiedy szczeniak będzie chciał odpocząć, pójdzie na legowisko, gdzie nikt nie będzie mu przeszkadzał. Zdarza się także, że psy przynoszą otrzymane jedzenie w pobliżu legowiska i tam jedzą, nie chcąc być przez nikogo niepokojone. W przypadku braku legowiska pies nie wie dokładnie, gdzie jest jego miejsce. Chcąc odpocząć może kłaść się na środku pokoju, zmuszając domowników do jego omijania. Lepiej zapewnić pupilowi miejsce, które będzie tylko jego i w razie potrzeby będzie mógł się do niego udać. Wtedy będziemy też wiedzieć, że jeśli pies nie przebywa w legowisku, to najpewniej chce się z nami bawić lub iść na dwór.