Czym jest stacja antyszczekowa?

obroża antyszczekowa

Ujadający, głośny pies może znacząco uprzykrzyć życie właścicielowi, jak i jego najbliższym sąsiadom. Szczególnym problemem jest sytuacja, gdy szczekanie psa nasila się w nocy, kiedy wszyscy chcą już spać. Aby poradzić sobie z tego typu niedogodnością, można wybrać jedno z innowacyjnych rozwiązań, jakim jest antyszczekacz. Na jakiej zasadzie działa?

stacja antyszczekowaAntyszczekacz, czyli zasada emitowania ultradźwięków

Małe urządzenie opiera się na falach dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Człowiek nie jest w stanie ich wychwycić, ale pies doskonale je słyszy. Co więcej, są dla niego bardzo nieprzyjemne w odbiorze. Antyszczekacz ultradźwiękowy nie jest zagrożeniem dla czworonoga, jeśli stosujemy go zgodnie z zaleceniami producenta. Produkt uruchamia się w momencie, gdy pies zaczyna szczekać. Po pewnym czasie zwierzę oducza się wydawania dźwięków, zgodnie z zasadą warunkowania klasycznego, ponieważ za jego niewłaściwe zachowanie pojawia się kara.

Jak uciszyć szczeniaka?

Stacja antyszczekowa jest skuteczna nie tylko w wychowaniu szczeniaka, ale również starszych psów. Urządzenie znajduje przede wszystkim zastosowanie, gdy dotychczasowe metody tresury zawodzą. To prosty i niezawodny sposób, aby utrzymać dyscyplinę i nauczyć psa modelowych zachowań. Obsługa antyszczekacza jest bardzo prosta i wygodna.

Takie sprzęt nie jest łatwo znaleźć, ponieważ nie dostaniemy go w każdym sklepie. Gdzie więc kupować? Oczywiście w internecie znajdziemy takie sklepy jak obroża elektryczna, które oferują w niskiej cenie antyszczekacz ultradźwiękowy, tylko sprawdzony sprzęt, więc nie musimy się martwić o skuteczność.