Czy noszenie przez psa obroży foresto może nieść jakieś negatywy?

obroza foresto

Każdy właściciel psa chce go za wszelką cenę chronić przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami dla jego życia i zdrowia. Jednym z największych i wzbudzających największą grozę przeciwników są z pewnością kleszcze, które w zupełnie niewidoczny sposób atakują posiadanego zwierzaka i stopniowo doprowadzają go nawet do śmierci.
Jedynym skutecznym i w pełni polecanym sposobem na przeciwdziałanie temu zagrożeniu jest noszenie przez psy anty kleszczowej obroży foresto.

obroza forestoJak taka obroża działa?

Obroża foresto swoje działanie opiera na bardzo powolnym uwalnianiu zawartej w niej substancji czynnej, która działa zabójczo na kleszcze, takie obroże znajdziesz tu https://www.obroza-elektryczna.pl/Marki/bayer. Innymi słowy, nie zapobiega ona dostaniu się kleszcza na psa, jednak uniemożliwia jego dłuższą egzystencje na ciele zwierzaka, a tym samym właściwie minimalizuje do zera ryzyko związane z przenoszonymi przez kleszcze chorobami.
Podczas używania takiej obroży warto jest przynajmniej raz w tygodniu dobrze wyczesać psa, ponieważ część martwych kleszczy odpadnie sama, jednak część będzie trzeba usunąć właśnie w ten sposób.

Czy taka obroża jest bezpieczna?

Niestety zdarza się, że obroża foresto niesie ze sobą również inne działanie, nieco bardziej nieprzyjemne dla zwierzaka.
Częstym zjawiskiem jest zaczerwienienie oczu i ich łzawienie. Jest to spowodowane intensywnym dla psa zapachem obroży, który jednak powinien minąć maksymalnie po kilku dniach.
Innymi przypadkiem jest wypadanie sierści, co już jest bardzo poważne i oznacza, że dany pies jest zwyczajnie uczulony na substancje czynną. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zrezygnowanie z obroży i zastąpienie jej kropelkami na sierść lub wcierkami na skórę.