Bierzemy psa na wakacje

torba dla psa

Mało który właściciel psa podczas okresu wakacyjnego chce rozstawać się ze swoim psim przyjacielem. Istnieje oczywiście możliwość, aby zostawić go u rodziny, albo nawet w specjalnym psim hotelu, jednak zawsze jest to trudna do zniesienia rozłąka.
Z tego powodu niezbędne staje się wyposażenie się w dobrej jakości transporter na psa, który umożliwi zabranie swojego przyjaciela ze sobą.

Jaki materiał?

torba dla psa

Jedną z najważniejszych rzeczy pod względem wyboru określonego transportera dla psa, jest wybranie materiału, z którego będzie on wykonany. Zdecydowanie najpopularniejsze są wersje plastikowe i materiałowe torby dla psów.
Wersja plastikowa jest z pewnością znacznie mocniejsza i trwalsza, jednak z drugiej strony również znacznie cięższa. Materiałowa torba dla psa jest natomiast o wiele lżejsza, jednak z drugiej strony narażona na szybkie zniszczenie, dlatego też, jeśli posiada się psa niespokojnego i mogącego drapać transporter, poleca się użycie mimo wszystko wersji plastikowej.

Jaka wielkość?

Choć wydaje się to sprawą oczywista, to mało kto dokładnie przymierza kupowane transportery pod względem rozmiaru swojego psa. Kluczowe jest to, aby dobrać go do wielkości, ale również wagi zwierzaka, aby transporter nie uległ zniszczeniu.
Jaki zatem rozmiar dobrać? Najlepiej jest przed zakupem przymierzyć dany transporter i sprawdzić, czy pies będzie miał możliwość swobodnego odkręcenia się i zmienienia swoje pozycji, wiele dobrych produktów dostaniesz w Obroża-elektryczna.